Болгарський перець - продукт, який дуже люблять багато господинь. І недарма. Що з ним тільки не роблять: їдять у свіжому вигляді, додають у салат і суп, тушкують, фарширують, маринують і навіть печуть з ним пироги. Цей овоч відомий своїми корисними властивостями, доступною ціною в магазині і досить невибагливий у вирощуванні на дачі або підвіконні. Та чи знаєте ви, звідки родом цей продукт і які вітаміни та мікроелементи у ньому містяться.
Батьківщиною болгарськогоперцю є зовсім не Болгарія, як багато хто думає, а Сполучені Штати Америки. Більше того, із США цей продукт спочатку потрапив до Португалії, потім до Туреччини і тільки звідти помандрував до Болгарії, де став дуже популярним і улюбленим місцевими мешканцями, які, до речі, називають його солодким перцем, а не так, як ми звикли.
Ми звикли, що болгарський перець буває різних кольорів, але при цьому ніколи не задумувались про те, що це не різновиди одного овочу, а один і той же продукт, просто на різній стадії достигання. Простіше кажучи, зелений, жовтий і помаранчевий перець - це просто недостиглий червоний. Однак у кожного з них, залежно від відтінку, є свій набір поживних речовин.
Болгарськийперець неймовірно корисний: усього в одному овочі міститься добова норма вітаміну P, а за кількістю вітаміну С він може позмагатися з лимонами та чорною смородиною. У червоному перці, до речі, дуже багато каротину (провітамін А), вітамін B, який допомагає нормалізувати настрій, а також лікопін, що захищає від раку. Суцільна користь.
Для жіночої краси болгарськийперець також незамінний. Овоч і для тих, хто хоче схуднути, незамінний, адже дуже ситний і при цьому низькокалорійний (25 ккал на 100 г), а його багатий на вітаміни і мікроелементи склад позитивно впливає на стан зубів, шкіри, волосся та нігтів. Деякі взагалі вважають, що сік болгарськогоперцю може замінити тонік, який і зволожить шкіру, і антивіковий ефект забезпечить.
Відома спеція паприка робиться саме з солодкого болгарськогоперцю. Причому зробити її можна самостійно: якщо у вас багатий врожай, наріжте овоч на дрібні смужки, висушіть і подрібніть.
Гаспачо з нектаринами
400 г помідорів.
100 г огірків.
150 г болгарського перцю.
50 г червоної цибулі.
3 г петрушки.
3 г базиліку.
6 г часнику.
40 г французького багету.
40 г фенхелю.
5 мл оливкової олії.
6 мл темного бальзамічного оцту.
Цукор - за смаком.
100 мл нектаринового соку.
400 мл томатів у власному соці.
Сіль - за смаком.
Для подачі
5 г огірків.
5 г редису.
5 г базиліку.
5 г нектарину.
10 мл оливкової олії.
Перець чорний мелений - за смаком.
Приготуйте томатний соус для гаспачо. Перебийте у блендері томати у власному соці і 2 г солі.
Приготуйте гаспачо. Помідори, огірки, болгарський перець, цибулю, зелень, часник, хліб, томатний соус, фенхель, оливкова олія, бальзамічний оцет, сіль і цукор перебийте у блендері. Додайте нектариновий сік, перемішайте. Охолодіть.
Налийте готовий гаспачо у тарілку, прикрасьте слайсами редиму, огірків, нектарину та листочками базиліку. Додайте перець, полийте оливковою олією.