Буряк - частий гість на слов’янській кухні. Цей овоч є невибагливим, його можна виростити на городі практично в будь-якому кліматі, зберігається коренеплід добре, а борщ або вінегрет уявити без нього просто неможливо. Позаяк, не буде зайвим дізнатися про буряк більше цікавого та навчитися готувати з ним ще одну страву.
Буряк відомий світові з давніх-давен, при цьому, першими споживати овоч у їжу почали давні римляни, в той час як давні греки надавали перевагу використовувати коренеплід у якості лікарського засобу.
У Середні віки буряк особливо цінувався в Європі. Річ у тім, що існувало повір’я: якщо часто їсти цей коренеплід, суттєво знижується ризик заразитися чумою. Судячи з кількості померлих через епідемії цієї страшної хвороби, ніякої раціональної підстави у цього припущення не було.
На слов’янських територіях буряк не лише їли, а й регулярно використовувалиу якості натурального барвника тканин та в косметичних цілях - ним рум’янили щоки. До речі, давні перси недолюблювали цей овоч, оскільки вважали його символом сварки та розбрату. А геніальний Альберт Ейнштейн і взагалі люто ненавидів коренеплід.
Ми звикли, що буряк - це їстівне коріння, яке варять, запікають, маринують, однак бадилля овочу, яке, до речі, може сягати 2 метрів у довжину, також споживається у їжу. Правда, слід відмітити, що листя та стеблини не всіх сортів є однаково смачним, тому переважно у кулінарії використовують мангольд. Сьогодні це популярний та дуже корисний інгредієнт міксу салатів.
Як джерело клітковини буряк має унікальну здатність не лише покращувати роботу травного тракту, а й поглинати токсини, виводити їх з організму, тим самим сприяючи здоровому детоксу. Окрім того, буряк - чудове джерело багатьох необхідних вітамінів та мінералів: вітамін B9, марганець, калій, залізо, вітамін С - це тільки невеликий їх список. Також, овоч володіє потужними протизапальними властивостями та допомагає імунітету впоратися з негативним зовнішнім впливом на організм. А ще буряк багатий на бетаїн - антиоксидант, який потенційно допомагає попередити або зменшити жирові відкладення у печінці та чинить їй підтримку для захисту від токсинів.
Готуємо буряк з кіноа, родзинками та авокадо
30 г кіноа.
10 г родзинок.
160 г печеного буряка.
50 г пюре з авокадо.
20 г оливкової олії.
1 г улюблених приправ.
1 г солі.
Кіноа попередньо замочіть на 10-15 хвилин. Потім зваріть з родзинками та приправами.
Буряк запечіть. Авокадо розімніть у пюре.
Отриману масу викладіть на тарілку, туди ж викладіть печений буряк та пюре з авокадо. Додайте оливкову олію.