Солити чи не солити - одне з головних питань при приготуванні більшості продуктів у киплячій воді. Чи солити воду для пасти? А якщо готуємо пельмені чи суп? Солити на початку чи в кінці приготування? Давайте спробуємо розібратися у цьому питанні.
Чи солити воду для пасти
Так. Для варіння пасти воду потрібно посолити із розрахунку 5-10 г солі на 1 л води. По-перше, це додасть готовій страві смаку. По-друге, у солоній воді паста менше склеюється.
Чи потрібно солити воду при варінні рису
Не завжди. Рис можна посолити при варінні, але важливо розуміти, як ви будете його використовувати - їсти у чистому вигляді чи заправляти, наприклад, соєвим соусом, в останньому випадку наперед солити рис не варто.
Як солити суп
Супи можна трохи посолити у процесі варіння, але остаточно досолювати потрібно тільки в кінці приготування.
Що з крупами - як їх солити
З крупами історія аналогічна до рису. Якщо ви, наприклад, варите гречку, то потрібно орієнтуватися на те, а якому вигляді ви будете її споживати - як гарнір до м’яса або у каші з молоком. Можна трохи посолити воду при варінні гречки, щоб у готовому вигляді використовувати продукт у різних стравах.
Пельмені точно треба солити
Усе вірно. Воду для пельменів прийнято солити. Пельмені можна вважати пастою і додати солі з такого ж розрахунку.
Як щодо картоплі
Картоплю спокійно можна посолити під час варіння, і це справді покращить її смак.
Інші коренеплоди та овочі
Овочі краще готувати на парі, а солити вже за смаком або при необхідності. Якщо мова йде про коренеплоди, то їх, звісно, потрібно варити у воді, а воду краще посолити.
Коли солити - на початку, додаючи продукти, або коли вода вже кипить
Можна посолити воду одразу. На час закипання це не вплине.
Скільки солі потрібно - дрібку чи пару ложок
Стандартний об’єм солі - 1-2 ч.л. на 1 л води. Зрозуміло, що ця кількість може змінюватися залежно від особистих вподобань і продуктів, які ви збираєтеся готувати.