Здорове харчування

Індекс маси тіла для дітей

Індекс маси тіла — ІМТ (англ. body mass index (BMI)) — величина, що показує рівень відповідності маси людини та її зросту, дозволяючи тим самим приблизно визначити, чи є вага недостатньою, нормальною або надлишковою.

Показник ІМТ чітко відображає запаси жиру в організмі, і може вчасно сигналізувати про його надлишок, ризик розвитку ожиріння та пов'язаних із цим захворювань.

Індекс маси тіла для дітей розраховується за схожим алгоритмом, як і дорослий, але з врахуванням статі та вікових особливостей — оскільки у дітей та дорослих різні пропорції тіла і, відповідно, співвідношення росту і ваги.

Команда дослідників опублікувала свої дослідження у 2001 році, де були результати зважування групи хлопчиків та дівчат різного віку. На основі цього були побудовані спеціальні таблиці та діаграми з розподіленням індексу маси тіла залежно від віку та статі дитини.

У той час як для дорослих є чітке значення показників ІМТ (надмірна вага, коли ІМТ>25, а ожиріння, коли ІМТ>30), то для дітей усе є дещо складніше, оскільки значення індексу маси тіла сильно варіюється залежно від віку. Так, наприклад, ІМТ від 20 вказує на ожиріння у 6-річної дівчинки, тоді як у 13-річної дівчинки буде означати здорову вагу.

Калькулятор індексу маси тіла для дітей розраховує приблизний показник ІМТ для дітей від 0 до 19 років, шляхом порівняння зросту і ваги дитини. Оскільки вік дитини має вирішальне значення, показник ІМТ розраховується від 0 до 5 років поденно, і від 5 до 19 років помісячно.

Показник індексу маси тіла потрапляє в одну з 4 категорій:

Недостатня вага — <4%.

Нормальна вага — 5-84%.

Зайва вага — 85-94%.

Ожиріння — 95-100%.

Варто пам'ятати, що індекс маси тіла для дітей показує приблизну картину стану дитини. Для того, щоб робити конкретні висновки щодо наявності проблем з вагою або необхідності внесення змін до раціону чи рівня активності дитини, слід проконсультуватись зі спеціалістом.

Розрахувати індекс маси тіла для дорослих можна використовуючи Калькулятор індексу маси тіла.

25294 переглядів