Індекс маси тіла для дітей

Індекс маси тіла — ІМТ (англ. body mass index (BMI)) — величина, що показує рівень відповідності маси людини та її зросту, дозволяючи тим самим приблизно визначити, чи є вага недостатньою, нормальною або надлишковою.

Показник ІМТ чітко відображає запаси жиру в організмі, і може вчасно сигналізувати про його надлишок, ризик розвитку ожиріння та пов'язаних із цим захворювань.

Індекс маси тіла для дітей розраховується за схожим алгоритмом, як і дорослий, але з врахуванням статі та вікових особливостей — оскільки у дітей та дорослих різні пропорції тіла і, відповідно, співвідношення росту і ваги.

Команда дослідників опублікувала свої дослідження у 2001 році, де були результати зважування групи хлопчиків та дівчат різного віку. На основі цього були побудовані спеціальні таблиці та діаграми з розподіленням індексу маси тіла залежно від віку та статі дитини.

У той час як для дорослих є чітке значення показників ІМТ (надмірна вага, коли ІМТ>25, а ожиріння, коли ІМТ>30), то для дітей усе є дещо складніше, оскільки значення індексу маси тіла сильно варіюється залежно від віку. Так, наприклад, ІМТ від 20 вказує на ожиріння у 6-річної дівчинки, тоді як у 13-річної дівчинки буде означати здорову вагу.

Калькулятор індексу маси тіла для дітей розраховує приблизний показник ІМТ для дітей від 0 до 19 років, шляхом порівняння зросту і ваги дитини. Оскільки вік дитини має вирішальне значення, показник ІМТ розраховується від 0 до 5 років поденно, і від 5 до 19 років помісячно.

Показник індексу маси тіла потрапляє в одну з 4 категорій:

Недостатня вага — <4%.

Нормальна вага — 5-84%.

Зайва вага — 85-94%.

Ожиріння — 95-100%.

Варто пам'ятати, що індекс маси тіла для дітей показує приблизну картину стану дитини. Для того, щоб робити конкретні висновки щодо наявності проблем з вагою або необхідності внесення змін до раціону чи рівня активності дитини, слід проконсультуватись зі спеціалістом.

Розрахувати індекс маси тіла для дорослих можна використовуючи Калькулятор індексу маси тіла.

Додати новий коментар
Зображення користувача Anonymous.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Це необхідно для того щоб ми могли пересвідчитися що Ви людина, а не робот який розсилає спам.