Здорове харчування

Індекс маси тіла для дітей

Більшість дорослих людей слідкують за своєю вагою, у той час як до ваги дитини ставляться набагато простіше. Більше того, багато бабусь досі за будь-якої нагоди підгодовують малюків і вважають, що якщо дитина не має пухких щічок - то вона недоїдає.

І хоча організм дитини зачасту краще справляється з проблемою зайвої ваги - навіть вгодовані карапузи зазвичай досить активні - пізніше можуть початися проблеми. Під час активного росту та перебудови організму до наявного навантаження додасться нове, що виллється у захворювання. Такою ж проблемою є і недостатня вага дитини, якщо вона не отримує повноцінного харчування.

Лікарі старої закалки часто визначають, наскільки вага дитини відповідає нормам, базуючись на середньостатистичних показниках ваги дітей у певному віці. Втім, така методика є застарілою і не дуже достовірною, так як не враховує індивідуальні параметри тіла.

Більш точно визначити, чи є вага дитини у межах норми, допоможе індекс маси тіла для дітей.

Малюк на велосипеді

Що таке індекс маси тіла для дітей

Індекс маси тіла — ІМТ (англ. body mass index (BMI)) — величина, що показує рівень відповідності маси людини та її зросту, дозволяючи тим самим приблизно визначити, чи є вага недостатньою, нормальною або надлишковою.

Показник ІМТ чітко відображає запаси жиру в організмі, і може вчасно сигналізувати про його надлишок, ризик розвитку ожиріння та пов'язаних із цим захворювань.

Індекс маси тіла для дітей розраховується за схожим алгоритмом, як і дорослий, але з врахуванням статі та вікових особливостей — оскільки у дітей та дорослих різні пропорції тіла і, відповідно, співвідношення росту і ваги.

Команда дослідників вперше опублікувала свої дослідження у 2001 році, де були результати зважування групи хлопчиків та дівчат різного віку. На основі цього були побудовані спеціальні таблиці та діаграми з розподіленням індексу маси тіла залежно від віку та статі дитини.

У той час як для дорослих є чітке значення показників ІМТ (надмірна вага, коли ІМТ>25, а ожиріння, коли ІМТ>30), то для дітей усе є дещо складніше, оскільки значення індексу маси тіла сильно варіюється залежно від віку. Так, наприклад, ІМТ від 20 вказує на ожиріння у 6-річної дівчинки, тоді як у 13-річної дівчинки буде означати здорову вагу.

Калькулятор індексу маси тіла для дітей розраховує приблизний показник ІМТ для дітей від 0 до 19 років, шляхом порівняння зросту і ваги дитини. Оскільки вік дитини має вирішальне значення, показник ІМТ розраховується від 0 до 5 років поденно, і від 5 до 19 років помісячно.

Показник індексу маси тіла потрапляє в одну з 4 категорій

  • Недостатня вага<4%.

  • Нормальна вага — 5-84%.

  • Зайва вага — 85-94%.

  • Ожиріння — 95-100%.

Варто пам'ятати, що індекс маси тіла для дітей показує приблизну картину стану дитини. Для того, щоб робити конкретні висновки щодо наявності проблем з вагою або необхідності внесення змін до раціону чи рівня активності дитини, слід проконсультуватись зі спеціалістом.

Дівчинка міряє зріст

Розрахувати індекс маси тіла для дорослих можна використовуючи Калькулятор індексу маси тіла.

125082 переглядів