Виноград на смак майже такий же солодкий, як цукерка, він є зручною закускою, яку можна взяти з собою, і не потрібен посуд, щоб їсти. Не кажучи вже про те, що ягоди містять безліч поживних речовин, позаяк, є корисними для здоров’я.
Виноград — як і будь-який інший фрукт — корисний, якщо його споживати у помірних кількостях. Слід бути обережними, оскільки ягоди містять багато цукру, який може швидко накопичуватися, якщо їсти його цілими жменями. Одна порція винограду (½ склянки або близько 16 ягід) містить в середньому 7,5 г цукру. Можна одразу розділити виноград на порції, щоб не захоплюватися надміру.
Експерти стверджують, що споживання винограду має як позитивний, так і негативний вплив на організм. Давайте дізнаємося більше.
Користь для мозку
Хочете зберегти мозок у найкращому стані протягом довгих років? Подумайте про те, щоб зробити виноград регулярним перекусом.
Виноград здатний покращувати пам’ять і концентрацію. Антиоксидантні сполуки у ягодах допомагають мінімізувати окислювальний стрес у мозку, що може захистити від погіршення когнітивних функцій та втрати пам’яті з віком.
Виноград також стимулює прилив крові до мозку, таким чином покращуючи щоденну розумову роботу. Також, дослідження показали, що ресвератрол — специфічний антиоксидант, що міститься переважно у шкірці винограду — допомагає знизити ризик розвитку хвороби Альцгеймера, зменшуючи запаленння у мозку, а також позбавляючись від бета-амілоїдного пептиду, який пов’язують з прогресуванням цієї хвороби при його накопиченні.
Зменшення запалення
Хронічне запалення пов’язують з раком, захворюваннями серця, астмою, діабетом 2 типу, ревматоїдним артритом та іншими хворобами. На щастя, виноград наповнений такими антиоксидантами, як вітаміни С та K, поліфеноли, катехіни та антоціани — усі вони можуть допомогти зменшити запалення.
Окрім того, відомо, що виноград, особливо темний, багатий на ресвератрол. А як ми вже знаємо, він допомагає захистити від запалення. Зокрема, ресвератрол забезпечує кращий захист кровоносних судин, допомагаючи запобігти їх пошкодженням, що, зрештою, є профілактикою запалення серця.
Покращення артеріального тиску
Якщо високий тиск не контролювати, це може збільшити ризик двох основних причин передчасної смерті: захворювань серця та інсульту. Втім, гарна новина полягає і тому, що існує багато доступних способів, зокрема харчування, які допоможуть контролювати та запобігати високому тиску.
Перекусіть виноградом — він допомагає нормалізувати артеріальний тиск, оскільки містить багато калію (1 склянка ягід містить 176 мг) і мало солі (менше 2 г в 1 склянці).
Дослідження у Nutrients показало, що калій є ефективним для зниження тиску, сприяючи розширенню вен та артерій, а також вимиваючи надлишок солі. Також, вибір винограду замість солоних снеків є самими по собі корисним, оскільки сіль має здатність підвищувати тиск.
Покращення сну
Виноград — гарна вечірня закуска, яка може допомогти швидше заснути та змінити сон. Усе тому, що ягоди містять деяку кількість мелатоніну — гормону, який допомагає регулювати цикл сну і неспання.
З’їжте трохи винограду за 1-2 години до сну. Тільки пам’ятайте про розмір порції, щоб не перевантажити організм цукром, що навпаки зашкодить відпочинку.
Розлади травлення
Якщо ви колись втрачали міру того, скільки винограду з’їли, то могли помітити, що після цього болів живіт. Це відбувається через велику кількість фруктози у ягодах (близько 12,3 г в 1 склянці).
Фруктоза — це природний цукор, який міститься у фруктах, вона може викликати газоутворення при надмірному споживання. Позаяк, якщо з’їсти забагато фруктів, то шлунок може розболітися через метеоризм. Дубильні речовини у винограді, що містяться в основному у шкірці та насіння, також можуть привести до розладів травлення, оскільки ці природні поліфеноли можуть викликати нудоту та діарею, але, знову ж таки, якщо переборщити з кількістю. Також, деякі люди можуть бути надміру чутливими до цих сполук і відчувати дискомфорт після споживання винограду, але це досить рідкісні випадки. Головне — знати міру.