Чому слід починати свій день з вівсянки

Ягоди годжі, асаї та макуї, кіноа - тільки лінивий сьогодні не говорить про екзотичні суперфуди. Втім, далеко ходити не треба: згадуємо знайомий з дитинства суперфуд, доступний всім і кожному - вівсянку. Є багато способів зробити вівсяну кашу не нудною. А також давайте згадаємо причини почати їсти вівсянку частіше.

Вівсянка з різними додатками

З вівсянкою легко худнути

Вівсянка за своїми поживними властивостями не поступається іншим суперфудам. Наявний у ній особливий вид розчинної клітковини - бета-глюкан - окрім всього іншого, стимулює утворення гормону, що відповідає за апетит. Після ранкової вівсяної каші відчуття повного шлунку та ситості може тривати до декількох годин, позбавляючи від пагубних перекусів і зайвих калорій.

Вівсянка знижує тиск

Журнал American Journal of Clinical Nutrition оголосив результати тестів, згідно з якими ефективність вівсянки є аналогічною до ліків, які знижують рівень тиску крові. Тому як мінімум гіпертонікам включити вівсяну кашу у щоденний раціон зайвим не буде.

Вівсяні пластівці

Вівсянка налагоджує метаболізм

Як відомо, вівсянка багата на клітковину, причому як розчинну, так і нерозчинну. Перша форма покращує мікрофлору кишечника, а друга налагоджує його перистальтику.

Вівсянка очищує організм від токсинів

Із попереднього пункту слідує, що вівсяна каша, з одного боку, живить організм, а з іншого, допомагає йому позбутися від сміття. Це унікальний продукт для детоксу: мало того, що виводить токсини, так ще й чистить артерії від надлишків жиру, тобто захищає від захворювань серця.

Приготування вівсянки

Вівсянка допомагає у боротьбі з безсонням та поганим настроєм

Як ми вже знаємо, вівсянка допомагає утворенню гормону ситості: він не лише контролює апетит, а також є антидепресантом. Більше того, з’їдена на вечерю вівсяна каша вирішить проблеми з поганим сном. Наявний у ній вітамін В6 стимулює мелатонін (гормон сну) і серотонін, нестача його призводить до безсоння.

Вівсянка регулює рівень цукру і холестерину

Навряд чи ви знайдете інший такий продукт, який зможе, як вівсянка, регулювати рівень цукру і холестерину у крові. По-перше, у цієї культури низький глікемічний індекс, а по-друге, розчинна клітковина позитивно впливає на рівень цукру у всіх, хто їсть вівсяну кашу систематично, а не тільки страждає від діабету, і на додачу активно знижує холестерин.

Вівсянка з бананом і чорницями

Вівсянка захищає від бактерій та вірусів

У міжсезоння вівсяна каша - панацея для імунітету: той самий бета-глюкан тренує природні захисні сили організму і його стійкість до інфекцій та вірусів.

Вівсянка знижує ризик розвитку онкології

Вчені з Голландії та Великобританії довели прямий зв’язок між споживанням їжі, збагаченої клітковиною, і зниженням ризику розвитку раку (10 г клітковини знижують ризик на 10%). У вівсянці клітковини хоч відбавляй: багате джерело антиоксидантів захищає організм від вільних радикалів.

Вівсянка з виноградом і грушею

Вівсянка покращує концентрацію та пам’ять

Не дарма нас з дитинства годують вівсяною кашею: вона допомагає швидше розвиватися мозку та центральній нервовій системі. Наявний у ній кремній зміцнює нейрони, вуглеводи дають мозку енергію, а вітамін В1 активізує кровопостачання мозку, за рахунок чого покращуються пам’ять і концентрація.

Вівсянка - чудове джерело енергії

Чому з вівсяної каші краще починати день, а не їсти її в обід? Спортсмени знають це напевне: вівсянка - ідеальний енергетик, який містить всі вітаміни групи В, фосфор, кальцій, залізо, магній, мідь, калій, натрій і клітковину, які зберігають енергію в організмі протягом тривалого часу.

Жінка їсть вівсянкуДодайте свій коментар

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.