Корисні та шкідливі властивості арахісу

Арахіс — це рослина з родини бобових, яка є джерелом багатьох поживних речовин. Арахіс, або як його ще називають, земляний горіх, можна знайти в різних кулінарних стравах, напоях і десертах. Ось кілька цікавих фактів про корисні властивості горіху.

Смажений арахіс 

Джерело білка

Арахіс містить велику кількість білка, що робить його ідеальним продуктом для вегетаріанців і веганів, які шукають джерело протеїну серед рослинних продуктів. Окрім того, арахіс містить амінокислоту аргінін, яка збільшує вироблення оксиду азоту, що допомагає розширити кровоносні судини і покращити кровообіг.

Джерело здорових жирів

Арахіс містить здорові жири, такі як моно- і поліненасичені жири, які можуть допомогти знизити рівень холестерину в крові та зменшити ризик серцево-судинних захворювань. Також горіх містить олію, багату на антиоксиданти, зокрема вітамін Е, який допомагає боротися зі стресом і запобігає пошкодженню клітин.

 Арахісова паста

Багатий на вітаміни та мінерали

Арахіс містить різноманітні вітаміни та мінерали, такі як магній, калій, фосфор, цинк, вітамін В6 та вітамін Е. Вітамін Е допомагає захистити організм від шкідливих вільних радикалів, а фосфор і магній допомагають зберігати здоров'я кісток.

Допомагає знизити ризик розвитку деяких захворювань

Арахіс містить ресвератрол, який є потужним антиоксидантом і може допомогти знизити ризик розвитку деяких захворювань, таких як рак і серцево-судинні хвороби. Дослідження також показали, що арахіс може допомогти знизити ризик розвитку діабету 2 типу, оскільки містить багато білка та здорових жирів, що допомагають зберігати стійкий рівень цукру в крові.

Курка по-тайськи з арахісом 

Допомагає знизити апетит

Як ми вже знаємо, арахіс містить багато білка та здорових жирів, а вони можуть допомогти знизити апетит і зберегти ситість на тривалий час. Дослідження показали, що люди, які включають арахіс в своє щоденне харчування, їдять менше їжі загалом протягом дня.

Може допомогти зберегти здоров'я мозку

Арахіс містить багато вітаміну В3, який допомагає зберегти здоров'я мозку. Вітамін В3 також підтримує здоров'я нервової системи та покращує пам'ять і концентрацію.

Може бути корисним для шкіри

Арахіс містить вітамін Е, який сприяє здоров'ю шкіри. Він допомагає зменшити втрату вологи в шкірі, запалення і покращує її еластичність.

Десерт з арахісу 

На жаль, арахіс може мати і деякі негативні властивості, про які не слід забувати, якщо ви хочете зробити горіх регулярною частиною раціону.

Алергія на арахіс

Алергія на арахіс є однією з найпоширеніших і найнебезпечніших харчових алергій. Люди з алергією на арахіс повинні уникати споживання арахісу безпосередньо і продуктів, які містять горіх.

Висока калорійність

Арахіс містить багато калорій, позаяк важливо включати його в раціон у помірних кількостях.

 Арахіс у шкарлупі

Високий вміст жирів

Арахіс містить багато здорових жирів, але також містить насичені жири, які можуть збільшувати ризик розвитку хвороб серця при зловживанні.

Може містити афлатоксин

Афлатоксин — це токсична речовина, яка може бути присутня в арахісі та інших горіхах. Цей токсин може бути шкідливим для здоров'я, позаяк важливо купувати арахіс від надійних виробників і перевіряти дату виготовлення.

Арахісове печиво 

Арахіс — це дуже корисний продукт, який містить багато поживних речовин і може допомогти зберегти здоров'я серця, мозку та всього організму, а також знизити ризик розвитку багатьох захворювань. Однак важливо пам'ятати про потенційні негативні властивості арахісу і споживати горіх в розумних кількостях, зважаючи на індивідуальні потреби та особливості організму. У такому випадку арахіс стане частиною здорового та різноманітного харчування.Додайте свій коментар

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.