Гарбуз - продукт не лише для нашого раціону, його часто використовують для прикрашання будинку в кінці жовтня. Що тільки не роблять з гарбуза до свята Гелловін - і підсвічники, і супниці, і навіть просто використовують в якості аксесуару. Однак, не слід забувати про основне призначення гарбуза - забезпечувати організм корисними речовинами. Давайте дізнаємося більше про цей овоч.
Гарбуз відноситься до трав’янистих рослин з родини гарбузові. Його родичами є не лише огірки, кабачки та дині, а й кавун.
За складом корисних речовин гарбуз перемагає кращі сорти яблук: пектин, наявний в овочі, допоможе вивести холестерин з організму, гарбузовий сік слід пити при закрепах, а відвар з його квітів буде ефективним для загоєння ран. Свіжий сік з гарбуза іноді використовують в якості натурального снодійного, а також він є потужним природним антиоксидантом.
Ми звикли вважати гарбуз яскраво-помаранчевим овочем, який додає барв осені. Однак, плід може бути різного кольору: сіро-блакитний, білий, жовтий і навіть рожевий.
Гарбуз - це дієтичний продукт, який не лише не залишає важкості у шлунку, а й сприяє схудненню. В 1 кг гарбуза міститься близько 250 ккал. Окрім цього овоч є корисним для серця, позбавляє від набряків та зміцнює судини.
У 2016 році гарбуз потрапив до Книги рекордів Гіннеса. Фермер з Бельгії виростив овоч вагою понад 2 тонни.
Завдяки корисним властивостям гарбуз - маст-хев в осінньому раціоні. Приготувати з нього можна безліч страв, від супів до десертів.
Готуємо хапаму
На 4 порції потрібно
1,5 кг солодкого гарбуза.
½ склянки круглозернистого рису.
2 кислих яблука.
100 г родзинок.
3 ст.л. квіткового меду.
Цукор за смаком.
100 г вершкового масла.
1 ч.л. меленої кориці.
1 ч.л. солі.
2 ст.л. оливкової олії.
Гарбуз помийте, зріжте верхівку, потім вичистіть зсередини все насіння.
Приготуйте начинку. Наріжте яблука кубиками, родзинки промийте у кип’яченій воді і просушіть. Рис зваріть у великій кількості підсоленої води до напівготовності, відкиньте на сито.
В окремій мисці перемішайте охолоджений рис, яблука, родзинки, цукор, мед, корицю.
Начиніть гарбуз готовою сумішшю, додайте 100 мл гарячої води і шматочок масла. Накрийте гарбуз зрізаною верхівкою або фольгою. Боки овочу змастіть оливковою або іншою рослинною олією та запікайте протягом 1 години при температурі 180 градусів.
Через годину зніміть кришку, змастіть верхівку гарбуза оливковою олією та продовжуйте запікати ще 30-40 хвилин. Готовність гарбуза перевіряйте ножем - якщо він ззовні легко входить у м’якоть, гарбуз готовий.