Баранячий, єгипетський або турецький горох, нохат, стручки цеці та кабулі-чана - як тільки не називають нут. Але така множина імен не відміняє того факту, що цей цінний продукт, перші згадки про який датуються аж 7500 роком до н.е., є справді універсальним. І дуже популярним, особливо в країнах Близького Сходу. Нут буває різного кольору, форми та розміру, і з нього готують такі класичні східні страви, як фалафель і хумус. Більше того, дехто називає нут справжнім сільськогосподарським чудом. Давайте дізнаємося, чим же нут заслужив всесвітню любов.
Нут - цінне джерело білка для тих, хто не їсть м’яса. Також, він містить багато цинку, марганцю, селену, вітамінів A і B9, клітковини, антиоксиданту міріцетину, який здатний запобігати виникненню пухлин, а також амінокислотиметіонін, яка допомагає у боротьбі з депресією. Яко споживати нут регулярно, це матиме позитивний вплив на стан серцево-судинної системи, сприятиме покращенню травлення та складу крові, зміцненню імунітету та нервової системи. Причому 95% своїх корисних властивостей нут зберігає і в консервованому чи готовому вигляді.
У 100 г вареного нуту міститься всього 127 ккал. При цьому він добре насичує та дозволяє довго не відчувати голод. Недивно, що цей продукт часто рекомендують додати до свого раціону всім, хто хоче позбутися зайвої ваги.
У арабських країнах нут вважається потужним афродизіаком. Еміри, перед тим як завітати в гарем до своїх дружин, обов’язково їли страву з нуту, приготованого на верблюжому молоці, з додаванням меду, зелені та соку цибулі: вважалося, що чоловіча сила після споживання такої їжі зростає в кілька разів.
Турецькийгорох - незамінний продукт не тільки для чоловіків, а й для жінок. Думайте самі: нут допомагає полегшити симптоми ПМС, виводить з організму шлаки, токсини та зайву жовч. Також, наявні в ньому вітаміни і мікроелементи допомагають зберегти жіночу красу: завдяки регулярному споживанню страв з нуту ваша шкіра стане більш еластичною, волосся - більш густим та міцним, не буде лупи та сухості шкіри голови.
Нут - продукт, звісно, корисний, але має і темний бік. Він полягає у здутті, яке викликають всі бобові, цей факт слід враховувати всім, у кого слабкий травний тракт. Також, нут не рекомендовано їсти при подагрі, циститі та тромбофлебіті.
Готуємо хумус з печеним яблуком
4 яблука.
300 г нуту.
3 зубчики часнику.
100 г тахіни.
60 г оливкової олії.
60 мл лимонного фрешу.
Спеції (перець, зіра).
Сіль за смаком.
Нут замочіть на ніч. Зранку злийте воду, залий свіжою холодною водою, доведіть до кипіння, зніміть піну і варіть протягом 2 годин. За 30 хвилин до готовності посоліть.
Помийте яблука, загорніть у фольгу та запікайте при температурі 180 градусів протягом 20-30 хвилин (час приготування залежить від розміру плодів). Печені яблука почистіть від шкірки та насіння, залишіть тільки м’якоть.
У блендер викладіть нут з відваром від нього та всі інші інгредієнти. Перебийте до однорідної консистенції. Хумус готовий. Можна подавати з тостами, пітою або овочевими паличками.