Про те, що кефір - це чудо-напій, відомо всім, хто хоч раз його куштував: він стимулює травлення, нормалізує роботу травного тракту і сприяє схудненню. Та чи є кефір корисним абсолютно для всіх, і хто взагалі придумав напій? Давайте сьогодні дізнаємося більше про кефір, щоб мати уявлення, що саме п’ємо.
Кефір - напій, який придумали на Кавказі. Його рецепт, точніше, закваску у вигляді горошин, передавали з покоління в покоління. Масово кефір почали виробляти тільки тоді, коли молочарі чи хитрістю, чи за допомогою грошей отримали ці горошини у кавказців.
Основу мікрофлори закваски для кефіру становлять всього декілька мікроорганізмів. Здавалося б, все просто, однак вчені навіть в добре обладнаних сучасних лабораторіях не можуть вивести кефірний грибок штучним шляхом.
У кефірі міститься багато корисних бактерій, вітамінів (зокрема кальцій, B12, B1) та амінокислот, а також білок та біотин, які чинять потужну оздоровлювальну дію на мікрофлору кишківника, зміцнюють імунітет, заспокоюють нерви та стабілізують сон.
Попри чудовий хімічний склад, кефір - продукт досить кислий, і здатний подразнювати слизову, позаяк корисним напій є не для всіх. Кефір не слід споживати при виразковій хворобі шлунку, гастриті, панкреатиті та проблемах у роботі дванадцятипалої кишки. Також, не рекомендовано споживати напій людям з підвищеною кислотністю шлункового соку.
Чим більше, тим краще - це точно не про кількість кефіру, яку потрібно випивати за день. Рекомендована добова норма - не більше 200-400 мл. Також, не слід забувати, що в процесі настоювання кефіру, у ньому накопичуються спирт та вуглекислота, що не є корисним для організму у великих кількостях.
Готуємо смузі з кефіру, ківі і банану
500 мл кефіру.
3 банани.
3 ківі.
Банан та ківі почистіть та наріжте на дрібні шматки.
Викладіть фрукти у блендер, додайте кефір. Перебийте до однорідної консистенції та появи пухкої піни (це займе не більше 2 хвилин).
Розлийте смузі у склянки та прикрасьте напій скибочками ківі.