Осінь багата на сезонні овочі та фрукти і затишні рецепти. Серед них король жовтня - гарбуз. Найчастіше з овочу готують супи, каші та пироги, втім, гарбуз може бути і вдалим інгредієнтом для салатів.
Гарбуз росте на Землі близько 7 000 років, і вирощують його майже скрізь, крім Антарктиди (що зрозуміло, оскільки там мало які рослини виживають). Існує близько 800 сортів цього овочу, але їстівними є тільки ¼ з них.
Найбільший гарбуз, який потрапив до Книги рекордів Гіннеса, був вирощений бельгійським фермером. Вага гігантського овочу становила 11,9 центнера або 1 190 кг.
Їстівними є не тільки м’якоть і насіння гарбуза, а й квіти. Їх використовують не лише для прикрашання страв, а й смажать, запікають, додають у супи і фарширують.
Саме гарбузовий сік традиційно вважався найважливішим інгредієнтом для приворотного зілля. Середньовічні алхіміки точно зналися на яскравих смаках.
Частіше всього з гарбуза готують каші, супи і начинку для осінніх пирогів, однак не менш смачними з овочу виходять салати, смузі та десерти. Якщо ви ще не куштували гарбузові варення, торт, хліб, компот і цукати, то якраз час освоїти нові рецепти.
Для вивчення гарбуза існує окрема наука - кукурбітологія. Вчені досліджують, як цей овоч впливає на настрій (позитивно завдяки вмісту триптофану), чи сповільнює старіння (так - завдяки вітамінам A та E у складі). Також, гарбуз є корисним для метаболізму. Овоч містить вітамін Т, який допомагає засвоювати важку їжу.
Готуємо салат з гарбузом, кускусом і артишоками
130 г печеного гарбуза.
30 мл горіхового соусу.
30 г свіжого міні-шпинату.
10 г кускусу.
50 г консервованих артишоків.
1 ст.л. оливкової олії.
1 ст.л. меду.
Сіль, перець за смаком.
Для горіхового соусу
15 г кедрових горіхів.
15 г грецьких горіхів.
1 ч.л. меду.
1 ч.л. оливкової олії.
1 ч.л. бальзамічного оцту.
Почистіть гарбуз і наріжте на великі шматки, посоліть, поперчіть, полийте оливковою олією та медом. Викладіть на деко, поставте у розігріту до 180 градусів духовку і готуйте до м’якості.
Приготуйте горіховий соус. Для цього перебийте у блендері до однорідної консистенції горіхи, мед, оливкову олію та бальзамічний оцет.
Зваріть кускус з водою у співвідношенні 1:3. Після закипання поваріть пару хвилин, зніміть з вогню і накрийте кришкою. Додайте оливкову олію та перемішайте.
Шпинат, кускус і нарізаний на скибочки артишок залийте горіховим соусом та перемішайте. Викладіть на тарілку разом з гарбузом.