Хурма, певно, один з основних плодів осінньо-зимового сезону. Яскрава, соковита, трохи в’яжуча язик, ягода вважається одним з найбільш доступних та корисних плодів у прохолодну пору року. Давайте згадаємо, що ми знаємо про цей продукт? Назва “хурма”, до речі, у перекладі з латинської означає “їжа богів”. Має ягода і альтернативні назви: зимова вишня, китайський персик, серцеве яблуко. І всі вони так чи інакше відображають користь і походження хурми.
Батьківщиною хурми є Китай, звідки ягода спочатку перебралася в Японію, де посіла місце основного десерту до чаю, а вже там її у 19 столітті скуштували європейці.
Одне з найпопулярніших питань про хурму - чому плід в’яже. Пояснення просте: у ягоді міститься велика кількість речовини під назвою танін, особливо у недостиглих плодах. Танін є дуже корисним: він володіє антибактеріальною та антисептичною діями, однак у хурмі його концентрація є непостійною - до моменту повного достигання кількість речовини зменшується до мінімуму, позаяк в'яжучий смак у ягоді зникає, а солодкавість навпаки зростає.
Хурма - плід, набагато корисніший за яблуко (так-так, як не дивно). Плід містить набагато більше заліза, марганцю, натрію і кальцію, величезну кількість бета-каротину, важливого для збереження гостроти зору та краси шкіри. Також, хурма містить багато харчових волокон, завдяки яким відбувається м’яке очищення організму від токсинів та шлаків, а також вітаміни С, PP, йод та калій.
Хурма є низькокалорійною: всього 60-70 ккал у 100 г залежно від сорту. При цьому плоди чудово втамовують голод, позаяк продукт стане у нагоді всім, хто хоче схуднути, але не може відмовитися від солодкого.
Сьогодні існує близько 1500 сортів хурми, однак найбільш популярними є хурма, хурма східна (корольок) і шарон. Яка між ними різниця? Хурма східна відрізняється від звичайної тим, що у цього сорту відсутній в’яжучий ефект, зате є кісточки, а м’якоть має коричневий відтінок, через що ягоду часто називають шоколадною. Шарон - це гібрид японської хурми та яблука, смак у цього плоду менш терпкий, кісточок немає, шкірка тонка і блискуча, а м’якоть більш тверда.
Готуємо закуску із хурми з сиром
На 4 порції потрібно:
200 г хурми.
10 г гранату.
20 г фундуку.
50 г м’якого сиру.
50 г овечого сиру.
По 40 г зелені(кінза, кріп, тархун, базилік і петрушка).
Тонко наріжте хурму (слайсером або дуже гострим ножем).
Приготуйте соус. У м’який сир (маскарпоне, філадельфія, тощо) додайте натертий на крупній тертці овечий, а також подрібнений смажений фундук.
Викладіть на тарілку зелень, потім пелюстки хурми, у кожну з яких загорніть сирний соус. Зверху прикрасьте зернами гранату або посипте подрібненим фундуком.