Блоги

Як пояснити бармену, який коктейль ви хочете випити

Останнім часом барна індустрія розвивається швидкими темпами: цікаві коктейльні бари відкриваються все частіше, бар-менеджери вигадують все нові твісти на відомі напої та авторські коктейлі. Але разом з тим запитання “Що б ви хотіли випити?” часто заводить нас у глухий кут.

Як же не загубитися у всьому різноманітті та отримувати задоволення від замовлених напоїв у барі? Давайте дізнаємося, що важливо знати людині з іншого боку барної стійки про ваші вподобання, щоб приготувати напій, який буде до смаку. До вашої уваги покрокове керівництво.

У деяких барах може не бути коктейльної карти для гостей, так яке часто легше догодити гостю, якщо бармен поговорить з ним особисто. Це не значить, що бармени кожного разу імпровізують: зазвичай існує певний набір коктейлів, з яких офіціант чи бармен підбирає, на його думку, найбільш відповідний до вподобань гостя. Для цього існує щось на кшталт алгоритму запитань, який починається з загальних питань, а закінчується уточнюючими.

Різні коктейлі

Розкажіть про те, який смак повинен переважати у коктейлі

Основна палітра смаків у напоях - солодкий, гіркий, кислий, сухий, гострий, пряний. При цьому найважливіше, що є у коктейлі - баланс різних частин. Таким чином, якщо ви не хочете отримати занадто солодкий напій, важливо розуміти, що при правильному підході солодкавість обов’язково балансують кислою частиною. Те саме стосується гіркоти та кислоти. Якщо з балансом все в порядку, ви навряд отримаєте відверто солодкий, кислий або гіркий напій.

Якщо з основними смаками все досить зрозуміло, то стосовно сухих і пряних коктейлів існує багато хибних думок.

Сухий профіль коктейлю є протилежним до солодкого. Наприклад, напої на основі сухого вермуту чи джину майже без солодкої частини. Вони зовсім не солодкі і, зазвичай, досить міцні та часто танінні, терпкі.

З пряністю все трохи складніше: для одних, наприклад, пряність асоціюється з корицею, а для інших - з гострим перцем чи кмином. Для кожного своя пряність, тому, якщо називаєте цей параметр серед своїх побажань, важливо уточнити, аромат та смак яких саме спецій хочеться відчути.

Бармен готує коктейль

Згадайте улюблені продукти

Окрім основного смаку, можна назвати і більш конкретні продукти, присутність яких хотілося б відчувати і, навпаки, не відчувати у напої. Наприклад, описуючи якості кислого коктейлю, можна сказати, що хочеться відчути у смаку агрус або червону смородину, а цитрусові - ні.

Завдяки конкретиці ви зменшуєте для бармена вибірку підходящих для вас коктейлів і водночас збільшуєте ймовірність того, що напій буде відповідати очікуванням.

Якщо нічого не спадає на думку і ви готові довіритись вибору бармена, зробіть це і досліджуйте нові несподівані смаки у коктейлях.

Бар

Не забувайте про міцність напою

Інший важливий параметр - міцність. Є два способи пояснити, наскільки міцний коктейль ви хочете. Перший і найпростіший - назвати градус. Наприклад, яко ви знаєте, що зазвичай п’єте вино і вам подобається його міцність, можна орієнтуватися на 12-14%, а якщо надаєте перевагу міцним напоям - на 20-25%. Є і зовсім легкі коктейлі у стилі low abv з великою кількістю льоду - їх міцність зазвичай не більше 7%.

Альтернативний варіант - назвати орієнтири серед класичних коктейлів. Наприклад, якщо людина любить міцність негроні або джин-тоніка, вже зрозуміло, який напій згідно з цим параметром приготувати.

Коктейлі

Шорт або лонг

Об’єм напою - параметр, який частково пов’язаний з міцністю, та все ж уточнити тут не буде зайвим. Серед всіх категорій коктейлів, прийнятих давним-давно у барній індустрії, досі залишаються на 100% актуальними два: шорт- і лонг-дрінк, тобто короткі та довгі напої.

Назва чітко дає зрозуміти, що довгі напої - ті, які п’ються неспішно. Позаяк вони, зазвичай, мають великий об’єм. Типовими представниками цієї категорії є хайболи, джин-тонік, спрітци. Лід переважно є невід’ємною їх частиною. По-перше, якщо напій газований, то лід дозволяє йому залишатись таким до кінця: вуглекислота краще всього розчиняється саме в холодній рідині. По-друге, він дозволяє протягом тривалого часу зберегти температуру та підтримувати об’єм напою, що й робить його так званим довгим.

Короткі напої - це або міцні коктейлі, наприклад, негроні чи мартіні-коктейлі, або шоти. Останні у коктейльних барах зустрічаються все рідше. Лід може бути доречним і в міцних шорт-дрінках - крім підтримки температури він забезпечує деяке розбавлення та пом’якшення смаку.

Лід у коктейлі - це не погано. Він повинен бути у деяких напоях і жодним чином не псує їх смак.

Коктейль

Які з класичних коктейлів є улюбленими

Якщо ви маєте улюблені класичні коктейлі, не зайвим буде їх згадати. Втім, не для того, щоб отримати те, до чого звик.

Часто у коктейльних барах готують авторські твісти на класичні коктейлі, а також мають багато різних заготовок, щоб обігравати традиційні напої по-новому.

Фаворити серед класичних коктейлів можуть багато чого сказати про гостя: бармен зможе зрозуміти, у який бік рухатись - довгих чи коротків напоїв, міцних чи легких, тощо.

Коктейль з бульбашкою

На чому коктейль

Якщо є вподобання стосовно типу алкоголю, то можна повідомити і про них. Насправді ж з точки зору смакових вподобань досить рідко має значення конкретний алкогольний напій, на основі якого приготовано коктейль. На те він і коктейль, щоб поєднувати і балансувати всі інгредієнти між собою, а не концентрувати увагу на смаку алкоголю.

Часто можна почути щось на кшталт “хочу коктейль на джині”, а якщо поцікавитися, чому саме так, то з’ясовується, що людина “колись пила найсмачніший коктейль у своєму житті, і він був на джині”. А правда у тому, що найсмачнішим він був, скоріш за все, не завдяки виду типу алкоголю. Практично на будь-якому напої можна приготувати смачний збалансований коктейль - на віскі, ромі, текілі, джині, горілці - не суттєво. Усі інгредієнти просто повинні підходити один до одного.

Навпаки, якщо обмежувати спектр алкогольних складових при виборі напою, то кількість потенційно підходящих коктейлів стрімко зменшується, і можна втратити нагоду спробувати щось дійсно класне, адже у смаку ви не відчули б навіть натяку на небажаний інгредієнт.

Яскравий приклад - горілка. Часто можна почути коментар про те, що не подобається смак горілки у коктейлі, хоча горілка взагалі у складі напою ніякого смаку немає. Це абсолютно нейтральный напій, який дозволяє створювати неперевершені коктейлі.

Позаяк, порада наступна: якщо немає алергії або непереносимості певних видів алкоголю і ви не боїтеся пробувати нове, цей пункт пропускайте.

Бармени

 
Додайте свій коментар

To prevent automated spam submissions leave this field empty.