Інжир корисний і в свіжому, і в сушеному вигляді. Плід є справжньою скарбницею вітамінів, позаяк може допомогти і при різних захворюваннях, і при нестачі сил. Усе залежить від способу споживання плоду. Інжир має й інші назви: фіга, винна ягода, смоковниця, смоква.
Давайте дізнаємося більше про корисні властивості інжиру, і приготуємо пару страв з цим плодом.
Інжир може допомогти при застуді та полегшити сильний кашель. Заваріть сушені плоди кип’яченим молоком і дайте напою настоятися протягом 10-15 хвилин. Пийте у теплому вигляді 3 рази на добу.
Сироп з інжиру володіє тонізуючою дією. Він покращує апетит та сприяє нормальному травленню. Окрім того, він підвищує працездатність, зміцнює пам’ять та допомагає у лікуванні захворювань шкіри, а також при ревматизмі та сечокам’яній хворобі.
Свіжий інжир чудово втамовує спрагу і голод. Плід можна використовувати для перекусів. 2-3 плоди легко замінять канапки з ковбасою або м’ясом. До того ж, інжир нормалізує температуру тіла.
Інжир містить багато заліза, плід чудово заміняє яблука та сприяє зміцненню емалі зубів. Окрім того, ця властивість інжиру є корисною при лікуванні анемії, спровокованої залізодефіцитом.
Згідно з деякими даними, інжир в поєднанні з мигдалем допомагає схуднути. Подрібніть у блендері 5 крупних свіжих плодів, а в кавомолці - 100 г свіжих горіхів. Змішайте інгредієнти в однорідну масу. Це і смачно, і корисно.
Сушений інжир можна застосовувати у якості проносного засобу. Для цього його запарюють кип’ятком і п’ють отриману настійку декілька разів на добу.
Давні медики використовували плоди фігового дерева для лікування болів у грудях, для позбавлення від аритмії та бронхіальної астми. Хворим призначали споживати інжир натщесерце та перед кожним прийомом їжі.
Інжир корисний і для тих, хто зловживає алкоголем та жирною їжею. Він сприяє очищенню печінки та повертає їй нормальний розмір. Додавайте плід у якості гарніру до свинини, баранини, стравам з качки та гусака.
Якщо ж напередодні ви перестаралися з алкоголем, то 2-3 свіжих плодиінжиру впораються з похміллям набагато успішніше, ніж будь-які інші засоби.
Інжир містить багато корисних речовин. До його складу входить бета-каротин, фосфор, натрій, калій, магній, вітаміни групи B і C, антиоксиданти та амінокислоти. Споживання плодів позитивно впливає на тривалість життя, зміцнює імунітет та знижує рівень холестерину у крові.
Завдяки своєму складу, інжир працює і як легкий антидепресант: покращує настрій та знімає наслідки стресу. Якщо у вас важка або конфліктна робота, беріть з собою сушені чи свіжі плоди та їжте їх у якості перекусу протягом дня.
Допомагає інжир і при зовнішньому застосуванні. Кашиця з плодів фігового дерева може покращити стан шкіри обличчя, освіжає та живить її. Окрім того, її можна наносити на руки та зону декольте, а також використовувати у як маску для волосся.
Готуємо гарнір з інжиру
Такий гарнір чудово підійде до птиці, м’яса, і навіть до риби. Окрім того, він дуже гарно виглядає на тарілці. Головне - вибрати стиглі, міцні плоди.
На 4 порції потрібно
12 плодів свіжого інжиру.
4 ст.л. рідкого меду.
4 ст.л. оливкової олії.
2 ст.л. лимонного соку.
Сіль, перець за смаком.
Надріжте верхівку інжиру хрестоподібно приблизно до середини. Натисніть на основу таким чином, щоб у плоду розкрились 4 пелюстки. Викладіть на тарілку.
Для заправки змішайте мед, оливкову олію, лимонний сік та спеції, збийте вінчиком або вилкою.
Полийте отриманим соусом плоди інжиру та дайте постояти 10 хвилин.
Готуємо курячі рулети з інжиром
Інжир дуже добре поєднується з куркою та ароматними травами. Цей рецепт підійде і для святкового столу, і для звичайного обіду чи вечері. Часу на приготування потрібно небагато, а результат вас потішить.
На 4 порції потрібно
2 курячі грудинки без кістки.
4 штуки свіжого інжиру.
1 ч.л. оливкової олії.
1 ч.л. сушеного чебрецю.
Сіль, перець за смаком.
Курячу грудинку злегка відбийте так, щоб в отриманий пласт можна було загорнути інжир. Натріть м’ясо птиці сумішшю оливкової олії, чебрецю, солі та перцю. Дайте постояти 15-20 хвилин. Можна замаринувати філе на ніч, тоді зразу поставте його у холодильник.
Інжир розріжте на скибочки, викладіть на куряче філе та сформуйте рулети. Загорніть у фольгу. Запікайте у духовці або в аерогрилі при температурі 200 градусів протягом 30 хвилин.
Страву можна споживати як гарячою, так і холодною. У першому випадку подавайте рулети з рисом, яєчною локшиною або картопляним пюре, а у другому - просто розріжте на порції, викладіть на тарілку, прикрасьте листям салату та подавайте у якості закуски.