Лосось вважається однією з найбільш смачних та корисних риб. Не менш важливою перевагою є простота приготування продукту. Давайте сьогодні дізнаємося, що робить м’ясо лосося рожевим, чому його так любить співачка Мадонна, а також якими хитрощами користуються відомі шефи, щоб правильно вибрати ідеальну рибу.
Мадонна - палка прихильниця лососевої дієти. І не вона одна. Брюс Вілліс, Дженіфер Лопес та багато інших голлівудських зірок оцінили її. Це можна пояснити кількома причинами. По-перше, лосось тільки здається жирною рибою, насправді все навпаки: у 100 г продукту міститься 141 ккал, при цьому він пригнічує апетит. По-друге, регулярне споживання цієї риби має омолоджуючий ефект. Риба забезпечує організм корисними вітамінами, мікроелементами та поліненасиченими жирними кислотами омега-3, які, діючи комплексно, мають позитивний вплив на перші прояви старіння.
Найбільший за розміром різновид лосося називається чавича. Ця риба може сягати у довжину до 1,5 метрів. А найбільш солоною з родини лососевих вважається горбуша, оскільки проводить більше часу у солоній, а не прісній воді, вона ж і найбільш дрібна - за вагою не перевищує 2 кг.
М’ясо лосося рожеве, тому що він харчується рачками, чиї панцирі якраз і містять цей пігмент. Залежно від багатства раціону колір риби може змінюватися від яскраво-помаранчевого і ніжно-рожевого до майже білого.
Один з найвідоміших рецептів приготування лосося придумали ірландці: вони готують рибу в пиві Guinness, і соус до страви готують з нього ж.
Є ще пару невеликих хитрощів у приготуванні лосося: гарним маринадом для нього є йогурт, який надає рибі дуже ніжного смаку. А солити і приправляти спеціями лосось потрібно тільки після приготування, щоб ніжна м’якоть не загрубіла під час смаження.
Лосось - риба, яка містить багато корисних нутрієнтів: калій, фосфор, хром, кислоти омега-3, трохи біоактивних пептидів, які контролюють запальні процеси у травному тракті. Це чиста риба, у якій немає шкідливих паразитів, позаяк їсти її можна навіть сирою.
Як правильно вибирати лосось
Обов’язково звертайте увагу на запах і зовнішній вигляд риби: не повинно бути ніяких ароматів та пластику. Лосось є чутливим до перепадів температур, позаяк намагайтеся зберігати його правильно: свіжу тушку - у холодильнику, а стейк чи філе - на верхній частині льоду.
Тривалість зберігання буде залежати від того, коли спіймали рибу, тому поцікавтеся цим у продавця. Спіймана напередодні риба зберігається 4 дні, а спіймана на тиждень раніше - всього 1-2. Щоб збільшити термін придатності, лосось можна заморозити. Покладіть його у пакет для заморожування і відправте у морозилку. У такому вигляді краще не зберігати рибу понад 2 тижні. Щоб корисні властивості лосося були помітними для організму, їсти його слід регулярно. Краще всього поєднувати рибу з овочами, до речі, салат з червоної риби та овочів може замінити антидепресанти.
Готуємо лосось зі спаржею на грилі
Свіжий лосось.
Спаржа.
Спеції: перець, солодка паприка, сіль.
Оливкова олія.
Лосось замаринуйте на 10 хвилин у солі та спеціях (сіль, перець, солодка паприка, олія оливкова).
Посмажте стейк з риби на грилі до стану медіум.
Спаржу бланшуйте, зачистіть білу частину (корінець), додайте сіль, перець за смаком, а також оливкову олію, смажте на грилі до готовності.
Подавайте рибу разом зі спаржею.