Сметана вважається традиційним продуктом слов’янської кухні. І, якщо робити висновки на підставі історичних документів, це справді так. Більше того, протягом багатьох років рецепт цього кисломолочного продукту тримався у таємниці. Сьогодні продукт широко використовується як додаток до гарячих і холодних страв, соус або основа для десертів і кремів. Давайте дізнаємося більше цікавого про сметану і приготуємо з цим продуктом смачні страви.
Сметана - кисломолочний продукт, про який знали ще давні слов’яни. Вони активно використовували її як соус до супів, салатів та холодних страв. Сьогодні, через багато століть, нічого не змінилося. До речі, багато дієт саме сметану пропонують використовувати замість масла, оскільки вона є менш калорійною і містить менше холестерину.
Після Другої світової війни сметана поширилася за межі країн СРСР і почала активно використовуватися в Америці та Європі. Підприємці швидко оцінили гастрономічні властивості кисломолочного продукту і його перспективи на ринках та почали масово його виробляти.
Натуральна фермерська сметана змінює свою консистенцію залежно від пори року: взимку вона більш густа, а влітку - більш рідка. До речі, кулінари нагадують, що якщо при приготуванні сметанкового крему ви занадто захопитесь його збиванням, то можете отримати крем масляний.
Сметана низької жирності при під дією високої температури, наприклад, тушкуванні, розшаровується на воду і білу масу - цей процес є нормальним. Втім, такий ефект може бути спричинений і штучним походженням продукту.
Народна медицина пропонує використовувати сметану як рятівний засіб при сонячних опіках. Ефективність такого методу - небезпечний міф. Сметана утворює на шкірі плівку, яка перешкоджає нормальному теплообміну та диханню пошкоджених ділянок епідермісу, а також підвищує ризик повторного зараження. Краще не займатися самолікуванням і використовувати спеціальні креми.
Готуємо картопляний салат зі сметаною і беконом
1 кг картоплі (найкраще молодої).
100 г бекону.
1 жменя панірувальних сухарів.
125 мл сметани.
125 мл натурального йогурту.
1 пучок зеленої цибулі.
Картоплю почистіть і зваріть у підсоленій воді до м’якості, злийте воду, залишіть охолодитися.
Посмажте бекон до хрусткою скоринки, охолодіть і наріжте. У жирі від бекону посмажте панірувальні сухарі до хрусткої скоринки.
Картоплю розріжте навпіл і заправте сметаною, йогуртом, морською сіллю та чорним перцем. Додайте бекон і панірувальні сухарі, перед подачею посипте подрібненою цибулею.
Готуємо мафіни зі скремблом, копченим лососем і сметаною
4 великих яйця.
Морська сіль, чорний перець.
4 мафіни.
20+ г вершкового масла.
8 скибочок копченого лосося.
140 мл сметани.
1 невеликий пучок зеленої цибулі.
1 лимон.
Яйця збийте, посоліть і поперчіть. Розігрійте пательню з половиною вершкового масла, коли воно розтане, додайте яйця. Готуєте на великому вогні, постійно помішуючи. Як тільки яйця почнуть густіти, вимкніть вогонь і додайте іншу частину масла - яйця доготуються у теплій пательні, поки ми займемося іншими інгредієнтами.
Мафіни розріжте навпіл, змастіть кожну половинку невеликою кількістю вершкового масла і підсмажте на пательні або у тостері. Викладіть на тарілки.
На кожну з половинок мафіна викладіть яєшню. Додайте скибочку лосося, сметану, посипте подрібненою цибулею та перцем. Подавайте зі скибочкою лимона.
При бажанні можна замінити мафіни та тости чи улюблені булочки.