Журавлина - один з найцінніших продуктів у міжсезоння. Підступні холоди, тривала пандемія коронавірусу, сезонна епідемія ГРВІ та грипу - все це так чи інакше впливає на здоров’я. І щоб допомогти своєму імунітету, потрібно додати до раціону якомога більше корисних продуктів, а журавлина - один з найкращих варіантів. Давайте познайомимося з ягодою поближче та приготуємо смачний напій з характерною освіжаючою кислинкою.
Журавлина - слов’янська назва, походження якої достовірно невідоме. Латинське найменування - Oxycoccos - буквально перекладається як “кисла ягода”. Росте вона переважно у заболочених прохолодних місцях або на берегах озер, де, також, зазвичай волого.
Згідно з останніми дослідженнями, журавлину слід додати до свого раціону всім, хто страждає від сезонної депресії. Ягода допомагає знизити рівень стресу, а також чинить потужний протизапальний ефект, завдяки чому вона рекомендована при цинзі, ангіні та ревматизмі.
Журавлина - продукт дуже корисний. У складі ягоди багато вітаміну С, який є необхідним для зміцнення імунітету та збереження молодості шкіри. Окрім того, у журавлині містяться такі вітаміни, як B1, PP, A та K і мінерали калій, йод, залізо, кальцій, сірка та фосфор.
У 80-ті роки 20 століття журавлина була продуктом №1, але зовсім не в кулінарії, а й кіновиробництві, де її використовувати для імітації крові у фільмах жахів та бойовиках.
Урожай журавлини збирають двічі на рік і на початку зими. Найбільший врожай традиційно збирають у Сполучених Штатах Америки, але ягідні поля є і в Білорусії, Канаді та Польщі.
Готуємо лимонад з журавлини
250 г журавлини.
100 мл сиропу бузини.
2 ст.л. соку лайму.
2 ст.л. сиропу агави або кленового сиропу.
400 мл мінеральної води.
10 г свіжої м’яти.
Лід.
Візьміть півсклянки замороженої або свіжої журавлини та висипте її у глибоку каструлю, додайте 2 ст.л. сиропу, паре гілочок м’яти та варіть на середньому вогні, помішуючи при цьому вміст каструлі та розминаючи журавлину.
У глечик викладіть лід, свіжу м’яту, іншу частину ягід журавлини і скибочки лайму - все перемішайте. Пропустіть отриманий сироп через сито і залийте кип’ятком.