Фенхель - продукт загадковий, відомо про нього не дуже багато, окрім того, що він володіє насиченим анісовим ароматом та солодкавим смаком, який ні з чим не сплутаєш. Без цього овочу важко уявити і французьку, і італійську кухню, а у нас більш-менш широке поширення на кухнях господинь він отримав відносно недавно. Та що нам відомо про фенхель? Кому він все-таки найближчий родин і наскільки є корисним?
Фенхель часто приймають за родича кропу, за рахунок схожої на вигляд пухнастої зелені. Однак, базуючись на дослідженнях ботаніків, найближчим родичем цього продукту є селера.
Першими споживати у їжу фенхель почали ще давні греки, поширили його по всьому Середземноморському узбережжю давні римляни, звідти овоч і почав свій марафон із завоювання світу: спочатку він відправився на північ Європи, потім у Єгипет, звідти потім і потрапив до Китаю та Індії.
Якщо ви думаєте, що їстівними є тільки корені фенхелю, то помиляєтесь. У кулінарії знайшли застосування і стеблини, і листова частина, і навіть насіння. Зелень і насіння, як володіють пряним анісовим ароматом та смаком, використовують у якості приправи, а корені можуть стати основою самостійної страви - салату або гарніру.
У фенхелі міститься багато корисних речовин, серед яких - вітаміни групи B, вітаміни A та C, а також мікроелементи кальцій, калій, магній, залізо, цинк, мідь, хром та алюміній. Завдяки своєму багатому складу він використовується не лише в кулінарії, а й в медицині. Препарати з фенхелем мають м’яку сечогінну та відхаркуючу дії, сприяють травленню та знімають спазми. Споживання кореню фенхелю рекомендується при метеоризмі та проблемах у роботі травного тракту, а насіння - при здутті, застуді та кашлі.
У боротьбі за красу фенхель також є незамінним. Цей овоч вважається чудовим продуктом для схуднення, адже він є низькокалорійним, ефективно втамовує голод і заодно виводить з організму зайву рідину, стимулює обмін речовин, а також заспокоює нервову систему і знижує рівень холестерину. А олія на основі фенхелю - практично універсальний антивіковий продукт, який і зморшки розгладжує, і мішки під очима забирає, і утворенню колагену сприяє, і з висипаннями на шкірі бореться.
Готуємо смажений фенхель
2 фенхеля.
0,5 ч.л. сушеного кропу.
1 зубчик часнику.
30 г вершкового масла.
Сіль, перець за смаком.
Фенхель промийте. Видаліть зелені відростки. Розріжте кожний овоч на 4 частини.
Підігрійте масло на пательні. Розчавіть часник і додайте його на вогонь. Додайте фенхель, сіль, перець і кріп.
Посмажте фенхель з усіх боків до рум’яної скоринки. Можна подавати страву з улюбленим соусом.