Родзинки, як відомо, це просто сушений виноград. Сухофрукти добре і довго зберігаються. А також забезпечують організм людини не лише вуглеводами, а й вітамінами та мінералами, наприклад, калієм і магнієм. Давайте дізнаємося про родзинки більше.
Сушений виноград є корисним для зміцнення серця і серцево-судинної системи. Він є досить калорійним: близько 300 ккал у 100 г сухофруктів. Зате зовсім не містить холестерину.
Завдяки олеїновій кислоті родзинки сприяють покращенню стану шкіри. А високий вміст кальцію дозволяє запобігти остеопорозу, який є реальною загрозою для людей після 45 років.
Родзинки бувають білого, чорного та синього кольору - залежно від того, який виноград сушили. Білий, наприклад, багатий на глюкозу та фруктозу, а в чорному міститься максимальна концентрація антиоксидантів, у синьому ж винограді багато вітамінів та мікроелементів. Найбільш корисними вважаються темні сорти сухофруктів.
Родзинки можуть бути ефективними при отруєнні. Також, сушений виноград бореться з набряками, посилює сечовиділення та сприяє виведенню з організму токсинів.
Відвари з родзинок допомагають при захворюваннях легень і горла, при кашлі та нежиті. А від випадіння волосся може допомогти маска з родзинками.
У кулінарії сушений виноград широко використовується для приготування різноманітних десертів.
Намірний блиск або однорідна матова поверхня магазинних родзинок - ознака того, що сухофрукти приводили до товарного вигляду та обробляли спеціальними речовинами. Натуральні родзинки часто нерівномірні, зморщені та непривабливі, а час від часу ще й мають хвостики.
Вперше родзинки для продажу були виготовлені приблизно у 200-300 роках до н.е. або фінікійцями, або вірменами. У Греції вирощували дрібний виноград без кісточок з сильним та оригінальним ароматом. Цей сорт отримав назву “коринка” за назвою місцевості - Коринф.
Родзинки без кісточки (світлі та темні) використовуються у кондитерських виробах та випічці. Родзинки з кісточкою частіше використовуються для приготування компотів, додається у страви як приправа, наприклад, у плов.
Готуємо морквяне печиво з родзинками
2 моркви.
2 яйця.
300 г борошна.
95 г цукру.
100 г родзинок.
100 г сметани.
4 г розпушувача.
Сіль.
Промийте родзинки та залийте гарячою водою на 15 хвилин. Почистіть моркву та натріть на середній терці. Змішайте сметану з цукром, сіллю та яйцями. Додайте моркву. Перемішайте. Просійте борошно з розпушувачем, додайте у морквяну суміш та ретельно перемішайте. Додайте родзинки і ще раз перемішайте.
Розкачайте тісто у пласт та виріжте кола. Викладіть печиво за змащене олією деко, випікайте у розігрітій до 200 градусів духовці до золотистого кольору.