Авокадо - дуже привабливий плід з самобутнім смаком, і з кожним роком він стає все популярнішим. І цілком на це заслуговує. Якщо навчитися правильно поводитися з авокадо, і запам’ятати вдалі поєднання з цим продуктом, то він стане незамінною частиною вашого раціону. Давайте дізнаємося, чому слід придивитися до авокадо.
Батьківщиною авокадо є Мексика, цей факт ніколи не викликав сумнівів. Ще давні ацтеки споживали його у їжу - перші згадки про це датуються 8000 роком до н.е. Вони вважали його плодом любові та родючості, через те, що дерево, на якому росте авокадо, не може самозапилюватися, для цього йому потрібна пара, яка росте поблизу.
Авокадо частіше всього використовують для приготування салатів, закусок чи соусів, втім його плоди - не овочі, як здається на перший погляд, а фрукти. Усе тому, що росте авокадо на дереві, а плоди дерев - це фрукти.
Авокадо занесено у книгу рекордів Гіннеса як найбільш поживний фрукт і світі. І це справді так. Плід містить багато білка, клітковини, а ще вітаміни A, K, C, E, вітаміни групи B, а також калій, мідь, цинк, марганець, магній, залізо і сполуки фолієвої кислоти - фолати - які є особливо цінними для жіночого здоров’я. Позаяк, не дивно, що регулярне споживання авокадо позитивно впливає на красу та молодість як всього організму, так і шкіри зокрема - вона стає зволоженою і пружною. Саме тому авокадо часто використовують у косметиці.
Авокадо є отруйним. Але не для людей. Плоди містять токсин персин, який є безпечним для людей, але може стати причиною розладу травлення у корів, коней та кроликів.
Авокадо сприяє зниженню ризику онкології, зокрема профілактиці раку молочної залози, шлунку та ротової порожнини. Також він є ефективним при остеоартриті та допомагає у лікуванні псоріазу, оскільки має потужні заспокійливу та знеболювальну дії.
Готуємо гуакамоле
½ червоної цибулі.
1-2 свіжих перців чилі.
3 стиглих авокадо.
1 пучок свіжого коріандру.
6 помідорів черрі.
2 лайми.
Оливкова олія холодного віджиму.
Почистіть цибулю, видаліть насіння з 1 перцю чилі, наріжте та викладіть у велику ступку або чашу блендера.
Почистіть та видаліть кісточку з авокадо, викладіть м’якоть у миску до цибулі та перцю. Перемішуйте все разом, щоб інгредієнти добре змішалися.
Майже весь коріандр та помідори подрібніть, додайте до авокадо, перемішайте у ступці або блендері все разом.
Додайте у масу сік 1 лайма та 1 ст.л. оливкової олії, додайте за смаком морську сіль та чорний перець, спробуйте на смак, додайте більше соку лайма, якщо потрібно.
Якщо хочете більш гострий гуакамоле, почистіть від насіння та подрібніть ще один перець чилі, додайте у масу.
При подачі посипте листям коріандру.
Готуємо хлібці з авокадо та фетою
250 г цільнозернового пекарського борошна.
¾ ч.л. розпушувача.
1 ч.л. кмину.
350 г натурального йогурту.
2 стиглих авокадо.
Оливкова олія.
75 г сиру фета.
1 ч.л. харіси.
Кмин посмажте у сухій пательні, викладіть у велику миску. Додайте борошно, розпушувач і 250 г йогурту, перемішайте до отримання густого тіста.
Викладіть на посипану борошном поверхню, замісіть тісто. Викладіть у змащену олією миску, накрийте вологим рушником та відкладіть у бік.
Авокадо почистіть, видаліть кісточку і наріжте м’якоть на шматки. Перемішайте разом з фетою, приправте за смаком.
У іншій мисці змішайте харісу з рештою йогурту.
Тісто розділіть на 8 кульок. Кожну розкачайте у хлібец овальної форми і товщиною близько 3 мм.
На великому вогні розігрійте пательню. Посмажте кожний хлібець протягом 2-3 хвилин з кожного боку, поки він не набухне і не засмажиться.
Готові хлібці змастіть невеликою кількістю олії, подавайте з салатом із авокадо та йогуртом з харісою.
Готуємо морозиво з авокадо
2 стручки ванілі.
200 г цукру.
1 лимон.
1 лайм.
4 стиглих авокадо.
500 г цільного молока.
Стручки ванілі розріжте навпіл і видаліть насіння, викладіть стручки і насіння у каструлю разом з соком лимона та лайма, цедрою та цукром. Доведіть до кипіння, варіть пару хвилин, поки цукор не розчиниться. Зніміть з вогню, коли сироп охолоне, витягніть стручки ванілі.
Авокадо почистіть та витягніть кісточку. Змішайте м’якоть авокадо з сиропом та молоком, збийте блендером до консистенції смузі.
Якщо у вас є морозивниця - скористайтеся нею. Якщо ні - викладіть масу у велику форму або глибоке деко і поставте у морозилку, перемішуйте кожні півгодини-годину, поки суміш не загусне.
Їжте морозиво одразу або перекладіть у невеликі контейнери з кришкою і залишіть на потім.